Kuressaare linnajooks

Kuressaare Linnajooksu lastejooksul püstitati osalejate rekord

06.05.2022

Tõukeratta loosi võitja Kertu Saar

06. mail toimunud Kuresaare Linnajooksu lastejooksul püstitati osalejate rekord. Koos emade-isadega oli kohale tulnud 570 väikest jooksuhuvilist. Sellist osalejate arvu suurt hüppelist kasvu ei osanud korraldajad oodata. Endine lastejooksu osalejate rekord pärines 2016. aastast ja siis oli osalemas 299 last. Eelmisel aastal osales jooksul 132 väikest jooksusõpra.

Arvestades osalenud laste suurt arvu, võib ürituse lugeda igati kordaläinuks. Korraldajatel oli rõõm tõdeda, et linnajooksu lastejooksust kujunes nii populaarne üritus. Samas tõi selline üllatuslik osalejate arvu kasv kaasa segadusi, pika järjekorra registreerimisel ja arusaamatusi. Paljudel lastel jäi saamata lubatud kingikott ja medal.

"Arvestades eelnevate aastate kogemusi, olime arvestanud ca 300 osalejaga. Vastavalt sellele oli tellitud ka medalid, auhindadega seljakotid, joogid, jäätised, diplomid ja rinnanumbrid", tõdes jooksu peakorraldaja Mati Mäetalu. "Pea kahekordne osalejate arv võrreldes prognoosituga, lõi korraldajate plaanid segamini ja tekitas jooksu läbiviimisel arusaamatusi. Korraldajte nimel vabandan kõigi laste ja vanemate ees, et oli palju segadust ja osa lapsi jäid asjadest ilma. Lubame, et väikesed tublid jooksuhuvilised millesti ilma ei jää ja saavad oma medalid ja seljakotid koos jookide ning maiustustega lähima kuu jooksul kätte", lõpetas Mäetalu.

Sel aastal oli lastejooksuks valmistatud uue kujundusega värviküllane medal. Kuna medalid toodeti Eestist väljaspool, võtab uus täiendav tellimus mõned nädalad aega. Samuti tellitakse juurde linnajooksu seljakotte.

Lastevanematelt, kellede lapsed asjadest ilma jäid, võeti kohapeal kontaktandmed ning neile antakse teada, kui meened on kohale jõudnud. Kui kellelgi jäid kontaktandmed andmata, palutakse need saata e-maili aadressile spordikool@kuressaare.ee.

Kõigi osalejate vahel loositi välja ka tõukeratas, mille võitis Kertu Saar Pargi lasteaiast. Samuti selgitati välja aktiivseim lasteaed, milleks osutus Kuressaare Ristiku lasteaed 93 osalejaga. Karikas ja  Kuressaare Spordikeskuse kinkekaart toimetatakse lasteaeda uue nädala alguses.

Üldpildis oli korraldajate jaoks selline suur osalejate arv kindlasti väga positiivne nähtus. "Nähes väikeste osalejate säravaid silmi ja rõõmu ning vanemate entusiasmi lastele kaasaelamisel, tundub, et spordipisik pole peredest kuhugi kadunud. Loodan, et see kaalub üles ka viperused jooksu läbiviimisel ja järgmisel aastal ollakse jälle kohal," võttis Mäetalu jooksu kokku.

Kuressaare Linnajooksu lastejooksu head toetajad olid Rimi Eesti, Sportland, Kuressaare Autoteenindus, S-Link, A. Le Coq, Balbiino, Eesti Kultuurkapital, Saaremaa Spordiliit ja Saaremaa Trükikoda.